Planujesz zakup wiertarko wkrętarka Bosch ale nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie, jakie jest bardzo cenne, ale i przydatne w eksploatacji. Warto ją posiadać w swoim w domu. Jest wyposażeniem obowiązkowym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na jakie parametry zwrócić uwagę przy jej nabyciu?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być małe lub ogromne. Wyposażone są w uchwyty, dzięki jakim montujemy bity, a te z kolei pasują do różnych łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch akumulatorowa czy zasilana z sieci? Ważna spośród nich, jaka ma akumulatory może być stosowana w ciężko dostępnych miejscach. Są one przeważnie wygodne i poręczne. Ich ważna wadą jest niewielka moc, dlatego wiercenie w trudnych materiałach takich jak kamień może zakończyć się niepowodzeniem. Wymagamy i pamiętać o ich ładowaniu. Przy dłuższym okresie pracy potrafi nam się rozładować. Akumulator jest w asortymencie, jednak, jednak możemy kupić drugi, aby w razie rozładowania pierwszego można z niego korzystać. Są one w technice litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z sieci jest niesamowicie wydaja i posiada potężniejszą moc. Jednak wiąże się to z większym ciężarem. Może być ona poprzez to mniej poręczna w użytkowaniu. Drugim istotnym szczegółem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o większej mocy będzie cięższa i mniej wygodna, ale za to poradzi sobie doskonale z dowolnym produktem. Potrafimy je zasadniczo podzielić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, drobne prace
  • z 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o większym zakresie urządzenia użytkowane przez ekspertów.

Kolejnym szczególnie istotnym czynnikiem przy, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę gdy planujemy kupić wiertarko wkrętarka Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/wiertarko-wkretarka-bosch/ to okres obrotowy. Od niego zależy czy będziemy umieli wyłącznie wkręcać śrubki czy także wiercić się w konkretnym materiale jak kamień.

Wiertarko-wkrętarka Bosch posiada pierścień, dzięki któremu możemy wpływać na moc. Im ogromniejsza ilość na nim, tym większy moment obrotowy. Możemy napotkać na nim np. 40 Nm czyli na naszym kręgu liczba np. 20 i to z taką ogromną mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie pracować. Pamiętajmy jednak, aby moment obrotowy dobrać do materiału z jakim preferujemy działać. Nie zawsze ogromniejsza moc jest efektywniejsza, bo możemy zniszczyć surowiec, na jakim pracujemy.
Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma. Jeżeli potrzebujemy ją do twardych surowców będzie on wskazany. Musimy jednak mieć na uwadze, że do wiercenia udarowego obowiązkowe są wiertła hartowane zbudowane z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego umiemy ją użyć:

  • wiercenia w konkretnych materiałach
  • wkręcania śrub o dużej średnicy
  • do szybkiego i również głębokiego wkręcania sporej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie ponadczasowe, jakie przyda się w każdym budynku albo warsztacie. Również wybierając wariant z udarem, będziesz miał ogromne możliwości wiercenia w oryginalnych materiałach.