Jak wyselekcjonować akumulator li-ion Bosch w znakomitym markecie.

Akumulatory Bosch swoje przyjście na rynek zawdzięczają nowej metodzie, która pozwoliła powstanie nowej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to chyba najwyższa pora dla pozostawienia narzędzi spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich ważna zaleta to wielka siła oraz szybkość naładowania. Jeżeli chcemy działać bardzo długo powinniśmy nabyć 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na drugim działamy. Jeżeli nie wiemy jaki rodzaj konkretnie nabyć, żeby mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy kupować taki sam jak posiadamy lub spytać sprzedawcę jaki będzie pasował do naszego narzędzia. Na każdym urządzeniu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu dokładnego ciągu znaków producent dobierze nam dobry akumulator Bosch. Najchętniej kupowany akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zwykle kupowany, gdyż posiada 4 zasadnicze cechy:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie niski stopnień samorozładowania
  • długim etapie żywotności
  • brak efektu pamięci co świadczy, że możemy je podpiąć pod ładowanie w jakiejkolwiek chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju gromadzi więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa.

Niezwykle istotnym elementem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo powoli mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane całkowicie, powinien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne rodzaje baterii mniej popularne. Były one przystosowane do działania przy ekstremalnych warunkach. Ich optymalny zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na zawartość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je stosować tam gdzie trudno jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma problemu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu mają wyjątkowo niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na parę godzin działania bez przerwy.

Wybór tak faktycznie nie jest prosty. Różnią się one również mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o większe sile natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, jaki jest do niego kierowany. Akumulatory Bosch ich trwanie ładowania jest stosunkowo szybki około 4-5h. Ale wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on naprawdę spory, warto spytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% wybierze dobry rodzaj do naszych potrzeb, a my będziemy zadowoleni.